Piękne kombi nazywają się Avant

Wielu z was zapewne musiało gdzieś na kulinarnym szlaku spotkać naszą ekipę. Zawsze w ruchu, w podróży w poszukiwaniu kulinarnych perełek. Od kilku lat przewagę dzięki technice zapewnia nam Audi. 

Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszej aury na kolejną już wizytę w Berlinie. Tym razem Autostradą Wolności ruszamy najnowszym modelem Audi A6 Avant, samochodem, który jest ikoną wszechstronności w klasie premium. Nadwozie o wyważonych proporcjach i ostrych liniach, duże napięte powierzchnie i wyróżniająca się nisko poprowadzona linia tylnych szyb tworzą całość, która emanuje pewnością i dynamiką oraz wyróżnia Audi A6 Avant na tle konkurencji. 

audi
Audi A6 Avant na ulicach Berlina.

 

Bez trudu pakujemy nasze bagaże i sprzęt fotograficzny do pojemnego bagażnika i obieramy kierunek na zachód. Kiedy wjeżdżamy na Autostradę Wolności, zawsze nasze myśli wędrują do wspomnień o tym, jak tysiące Polaków przemierzały wiele lat temu drogę do naszej zachodniej granicy, aby „skraść” choć odrobinę lepszego życia. Tak wiele się od tego czasu zmieniło. Już sam „trakt” różni diametralnie się od tego, którym jechali kiedyś nasi poprzednicy. Wówczas dotarcie z naszego Poznania do Berlina w pięć godzin było wynikiem niemal doskonałym. W rozbujanych koleinami autach „pędziliśmy” w niekończącym się sznurze tirów, a każdy manewr wyprzedania podnosił ciśnienie kierowcom i pasażerom.

audi
Mocna sylwetka Audi A6 Avant na tle słynnego Tiergarten.

 

Dziś, pędząc autostradą i rozkoszując się dynamiką i ciszą nowego Audi A6 Avant, zastanawiamy się, gdzie podziały się te wszystkie nieopisane tłumy, które rozsławiły legendarną już dziś, starą A2. W przestronnym, praktycznym i pełnym elegancji wnętrzu, wszystko wygląda tak bardzo inaczej. 

Berlin
Wyspa Muzeów. To miejsce jednak zdecydowanie do zwiedzanie na piechotę.

 

Mijamy kolejne zjazdy z autostrady, sunąc płynnie i pewnie po jej powierzchni. Choć wspomniane niekończące się sznury aut zniknęły, to olbrzymią radość sprawia nam korzystanie z systemu Adaptive cruise control odciążającego kierowcę zwłaszcza podczas długiej podróży. Dzięki niemu stale utrzymujemy bezpieczny odstęp między innymi pojazdami poruszającymi się na autostradzie.  Układ zaawansowanych radarów, czujników ultradźwiękowych i kamer rozpoznaje i ocenia sytuację na drodze, wspierając kierowcę i reagując na krytyczne zdarzenia na szosie. Co niemniej ważne, jazda Audi A6 Avant jest nie tylko bezpieczna, ale i bardzo ekonomiczna. Wykorzystanie w Avancie techniki mild hybrid powoduje, że samochód jakby „żegluje” z wyłączonym silnikiem. Dzięki temu zużycie paliwa jest niższe, co szczególnie docenią kierowcy przemierzający jak my tysiące kilometrów rocznie. 

Oderberger
Hotel Oderberger. Pierwszy przystanek naszej  podróży do pełnego różnorodności kulinarnego Berlina.

 

Korzystanie z dużych dotykowych ekranów z systemem MMI touch response to prawdziwa przyjemność. Dzięki nim bez trudu możemy sterować nawet zaawansowanymi funkcjami samochodu, a obsługa systemów infotainment, nawigacji, klimatyzacji, komfortu czy rozrywki jest tak prosta jak używanie smartfona.  

Przed nami majaczą już Berliner Ring oraz przedmieścia niemieckiej stolicy. Gotowi na nowe wyzwania kierujemy się do dzielnicy Prenzlauer Berg, w której znajduje się zabytkowy hotel butikowy Oderberger Hotel, pierwszy przystanek naszej niezwykłej podróży do pełnego różnorodności kulinarnego Berlina. 

TEKST: MAGDALENA KACZYŃSKA
ZDJĘCIA: MAŁGORZATA OPALA

Powiązane